فهرست بستن

یادگیری نقاشی روی پارچه

یادگیری نقاشی روی پارچه
آموختن یک مهارت یا هنر جدید می تواند تا حد زیادی در زندگی انسان ها موثر واقع شود؛ تا آن جایی که تغییرات مثبت بسیاری را در روحیه ی خود مشاهده نمایند و یا حتی منجر به کارآفرینی و راه اندازی کسب و کار تازه ای شود. وقتی که شما با هدف آموختن به سراغ یک مهارت می روید، ممکن است حتی تصوری راجع به اینده نداشته باشید اما دقیقا آن چه که آموخته اید روزی در زندگی به کارتان می اید و حکمت این قضیه را می فهمید که چرا در گذشته به سوی آن جذب شدید. یادگیری نقاشی روی پارچه هم چنین حکایتی دارد و بسیار بوده اند هنرجویانی که صرفا به هدف سرگرمی به کلاس های آموزشی گالری هنری بهار ملک زاده آمده اند اما اکنون برای خودشان استاد هستند و حتی تدریس می نمایند. آن چه که به شما و مهارت های هنری شما حیات می بخشد؛ وجود ایده است و افرادی که در ایده پردازی مهارت بیشتری داشته باشند، می توانند زودتر از سایرین راهی برای ابراز توانمندی ها و درونیات خود پیدا کنند. اگر برای یادگیری نقاشی روی پارچه به گالری هنری ما مراجعه می کنید، مطمئن باشید که مسیر پیشرفت و پویایی شما کاملا روشن است در صورتی که به اندازه ی کافی پشتکار، تمرین و دقت داشته باشید. خوشبختانه بانوان سرزمین من یکی از دیگری هنر دوست تر و خوش سلیقه تر هستند و در یک جامعه ی آماری کوچک ( گالری هنری بهار ملک زاده ) تاکنون شاهد بروز استعداد ها و هنرمایی بسیاری از این عزیزان بوده ام.
یادگیری نقاشی روی پارچه بدون محدودیت
برای آموختن این هنر هیچ محدودیتی وجود ندارد. هم آقایان و هم خانم ها در هر سنی که باشند و با هر شرایطی می تواند آن را بیاموزند حتی کسانی که هیچ زمینه ای در این خصوص ندارند. البته کسانی که در نقاشی استعداد بیشتری دارند، قطعا زودتر پیشرفت خواهند کرد اما افرادی هم که تا به حال تجربه نداشته اند، اولین تجربه ی هنری خود را در گالری هنری بهار ملک زاده پشت سر خواهند گذاشت. همچنین در طول دوره باز هم هیچ محدودیتی برای آموزش وجود ندارد؛ چرا که تکنیک های مختلف در قالب طرح ها و نمونه های گوناگون بر روی متریال پارچه آموزش داده خواهد شد و یادگیری نقاشی روی پارچه به این شکل است که از متریال های گوناگون ( از لحاظ جنس، میزان نرمی، درصد نخی بودن و … ) استفاده خواهد شد تا هنرجو تفاوت های بین آن ها را تشخیص دهد و در رنگ گذاری و کار با قلم مو به مهارت کامل تری برسد. همچنین بدون هیچ گونه محدودیت جغرافیایی، شما می توانید از سراسر ایران در کلاس های ما ( دوره های حضوری و مجازی ) شرکت کنید، هرچند که طبیعتا دسترسی به جلسات حضوری برای ساکنین استان تهران و حومه آسان تر می باشد. همچنین لازم به یادآوری است که کلاس های آموزش و یادگیری نقاشی روی پارچه ی گالری بهار ملک زاده در غرب و شرق تهران در محیطی هنری و مناسب برگزار می گردد. برای کسب اطلاعات بیشتر فقط کافی است با ما تماس بگیرید.


روی چه پارچه هایی می توان نقاشی کشید؟


یکی از سوالات متداول و مهم علاقمندان در خصوص متریال پارچه است و در این جا لازم می بینیم که به صورت مختصر به این موارد اشاره ای داشته باشیم. آگاهی از قواعد و نکات مرتبط با نقاشی روی پارچه باعث می شود که بتوان طرح های مختلف را روی پارچه های مناسب پیاده سازی کرد و این کار در ایجاد کیفیت نهایی بسیار موثر می باشد.

  • پارچه‌هایی مناسب هستند که قابلیت شستشو با دست را داشته باشند و برای شستن آن‌ها نیاز به خشکشویی نباشد.
  • هر چه از میزان نخ و الیاف طبیعی تری تشکیل شده باشند و بافت منسج تری داشته باشند، بیش تر از آن هایی که مواد پلاستیکی و جانبی دارند مناسب خواهند بود.
  • پارچه‌هایی که برای شستشوی آن‌ها به محافظ پارچه و مایع ضد چروک نیاز باشد، توانایی جذب رنگ پارچه را ندارند.
  • نوع رنگی که برای نقاشی روی پارچه انتخاب می شود، باید با آن تناسب و سازگاری داشته باشد، هر چند که رنگ‌های اکریلیک برای هر نوع پارچه‌ ای مناسب هستند اما بهتر است که از رنگ های مخصوص پارچه استفاده شود.

در کلاس های تخصصی گالری بهار ملک زاده به طور ویژه به معرفی این رنگ ها می پردازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − چهار =