فهرست بستن

کلاس نقاشی پارچه در تهران

کلاس نقاشی پارچه در تهران
ما در گالری هنری بهار ملک زاده و در سال های فعالیت خود در زمینه ی نقاشی روی پارچه بسیار با کسانی برخورد داشته ایم که برای پیدا کردن یک کلاس با کیفیت وقت و انرژی زیادی را صرف کرده اند و به عبارتی می توانیم بگوییم که به سختی توانسته اند یک کلاس حرفه ای و با کیفیت را بیابند. طبیعتا بسیاری از آموزشگاه های هنری واقع در استان تهران در بازه های زمانی گوناگون و به خصوص در تابستان دوره های نقاشی پارچه را برگزار می کنند اما اینکه شما جایی را بشناسید که به صورت تخصصی و حرفه ای در این حوزه فعال باشد و در تمام فصول سال آموزش های لازم را به متقاضیان ارائه نماید، بسیار هیجان انگیز است. معمولا گالری های خصوصی چنین خدماتی دارند و البته باید ذکر کنیم که بدون شک کیفیت آموزش انواع مختلفی از کلاس نقاشی پارچه در تهران با یکدیگر تفاوت های واضحی دارند.
چگونه یک کلاس نقاشی پارچه در تهران پیدا کنیم؟
من، بهار ملک زاده بر اساس تجربه ای که تا به امروز کسب کرده ام، مسیر یادگیری و آموزش این هنر را بسیار روشن می بینم، چه برای کسانی که به تازگی و بدون هیچ پیش زمینه ای می خواهند نقاشی را یاد بگیرند و چه برای افرادی که به عنوان مدرس مشغول به کار هستند. صرفا با داشتن آگاهی بیشتر در هر زمینه ای می توان موفقیت های بیشتری کسب کرد؛ همانطور که اگر شما در مورد کلاس نقاشی پارچه در تهران بیشتر تحقیق و تلاش کنید، طبیعتا با مجموعه های آموزشی موفقی روبرو می شوید. امروزه نسبت به گذشته با محدودیت های جغرافیایی کمتری روبرو هستیم و این مسئله در هر موضوعی صدق می نماید. برای مثال؛ در هر شهری که زندگی می کنید، می توانید از طریق جستجو کردن در اینترنت و حتی سرچ کردن در اینستاگرام با فعالین این رشته ی هنری آشنا شوید و بدون شک به گالری بهار ملک زاده به عنوان ( کلاس نقاشی پارچه در تهران) برخورد خواهید کرد. همچنین از طریق اینترنت می توانید بدون هیچ محدودیتی اطلاعات بی حد و مرزی را به دست آورید و بر میزان آگاهی و دانش خود در زمینه ی این هنر بیفزایید و تمامی کسانی که در این زمینه فعال هستند و آثار زیبایی را آفریده اند، می توانند با اشتراک گذاری آثار نقاشی پارچه ی خود در فضای مجازی گامی مهم در زمینه ی جهانی شدن و جذب هنرجویان و علاقمندان بردارند.
در کلاس نقاشی پارچه چه مفاهیمی بیان می شوند؟
اگر در گالری هنری بهار ملک زاده ثبت نام نمایید، ما برنامه ی ویژه ای برای ارائه ی اموزش به شما خواهیم داشت که این برنامه را در طی سال ها و بر اساس آموخته ها و تجربیات خود کاملتر نموده ایم تا برای هنرجو مناسب تر باشد. طبیعتا در این کلاس لازم است که به بیان مفاهیم تئوری و عملی مشخصی پرداخته شود. آموزش های عملی و تکنیک های لازم برای ترکیب رنگ و رنگ گداری بر روی انواع پارچه به گونه ای است که حتما باید به صورت عملی بیان شود و هنرجو در کلاس نقاشی پارچه ( حضوری در تهران یا از طریق اموزش مجازی ) یک نمونه طرح را مطابق با توضیحات مدرس اجرا نماید تا به ان مهراتی که لازم است دست یابد. بخش دیگری از روال آموزشی همانطور که گفته شد به مفاهیم تئوری اختصاص می یابد که در ادامه ی این مقاله به بخش مهمی از آن اشاره شده است.
طراحی و نقاشی پارچه به چند نوع تقسیم می شود؟
نقاشی گیاهی: ایجاد طرح های زیبا با استفاده از گیاهان و اشکال مختلف آن ها بر روی پارچه که قدمتی دیرینه در این زمینه دارد. همچنین روش رنگرزی با استفاده از گیاه های خاص نیز در این دسته قرار می گیرد.
نقاشی هندسی: تمامی نقوشی که شبیه اشکال هندسی هستند، خال خالی، مارپیچ، خطی و طرح های انتزاعی در این گروه قرار می گیرد و در بسیاری از موارد نیز طرح نهایی ایجاد شده حاصل تصورات هنرجوی شرکت کننده در کلاس نقاشی پارچه ضمن ترکیب نمودن اشکال مختلف است که در نهایت بیننده با دقت در آن می تواند به مفاهیم و برداشت های متفاوتی دست یابد.
نقاشی نقال: تمامی اجسام و اشیا، پدیده های طبیعی که می توان ان ها را عینا بر روی پارچه تصویر سازی کرد در این دسته قرار می گیرند. در یک تعریف دیگر، نقاشی های قومی و نژادی برگرفته از فرهنگ ها و تاریخ و همچنین نقاشی های جنبشی و هنری ( سبک های مختلف نقاشی که قابل پیاده سازی بر روی پارچه می باشد )در این دسته قرار می گیرند. برای مثال در کلاس نقاشی پارچه که در گالری هنری بهار ملک زاده در تهران برگزار می گردد، هنرجو می تواند نحوه ی طراحی و کشیدن چهره یا یک گل را آموزش ببیند و بر روی انواع مختلف پارچه اجرا نماید و در این صورت نقاشی نقال انجام شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × چهار =