فهرست بستن

ورک شاپ نقاشی پارچه

ورک شاپ نقاشی پارچه
تجربه نشان داده است که هنرجویان از این که بتوانند در مدت زمان کوتاه به مهم ترین مفاهیم یک رشته ی هنری مسلط شوند و بتوانند به سرعت آن را به کار بگیرند، بسیار لذت می برند و در واقع به دنبال روش یادگیری سریع تر و آسان تر هستند. از آن جایی که در زندگی امروزی همگی با کمبود وقت مواجه هستیم، کارگاه های آموزشی یا ورک شاپ می تواند بهترین پیشنهاد برای چنین افرادی باشد. در واقع workshop به رویداد های کوتاه مدتی گفته می شود که ضمن دریافت هزینه ی منصفانه در قالب چند ساعت یا چند روز به آموزش یک مهارت می پردازند و در گالری هنری بهار ملک زاده نیز در بازه های زمانی گوناگون ورکشاپ نقاشی پارچه برگزار شده و هر یک از شرکت کنندگان با یک اثر هنری زیبا و باب میل خودشان، از ما خداحافظی کرده اند. برخی از این افراد به سبب علاقمند شدن بیشتر مجددا در دوره های تخصصی مجموعه ی ما نیز شرکت کرده اند و بیشتر و تخصصی تر آموخته اند؛ در نتیجه کارگاه های آموزشی کوتاه مدت می تواند باعث شود که شما نسبت به نقاشی روی پارچه که از آن اطلاعی ندارید، آگاهی کافی به دست آورید و همچنین میزان علاقه ی خودتان را بسنجید و اگر تمایل داشتید این رشته ی هنری را در سطوح پیشرفته دنبال نمایید.
محل برگزاری ورک شاپ نقاشی پارچه کجاست؟
این رویداد یک امکان بسیار عالی برای گذر کردن از روش های سنتی و کلیشه ای آموزشی است و در واقع هیچ محدودیتی ندارد و در زمان و مکان مشخص هر فردی با هر سن و با هر استعداد و حتی بدون هیچ گونه پیش زمینه می تواند در این کارگاه شرکت نماید و به کنجکاوی های ذهنی اش پاسخ دهد. لازم به ذکر است که این جلسه ی سودمند در گالری هنری بهار ملک زاده واقع در شرق تهران و با حضور چند تن از هنرجویان علاقمند برگزار خواهد شد و شما می توانید در هر زمانی که تمایل داشتید، تنها از طریق تماس با مجموعه از زمان و تاریخ های بعدی ورک شاپ نقاشی پارچه با خبر شوید.
ورک شاپ نقاشی روی پارچه چگونه است؟
شاید برایتان سوال باشد که این کارگاه چگونه است و چگونه خواهد گذشت؟
همانطور که گفتیم یک روز و ساعت خاص را در نظر می گیریم و جلسه ای در حدود 4 یا 5 ساعت در محیط دنج و دلنشین گالری نقاشی بهار ملک زاده برگزار می کنیم که در این جلسه تعداد متغیری از علاقمندان ( 3 تا 10 نفر ) حضور خواهند داشت. تمامی ابزار ها، رنگ، قلم مو، پارچه و متریال های لازم از سوی گالری به شرکت کنندگان ارائه می شود تا در طول ساعات ورک شاپ نقاشی پارچه بتوانند از آن ها استفاده کنند. همچنین در این کارگاه سعی خواهد شد که یک خط فکری مشترک در بین هنرجویان ایجاد شود و همگی بتوانند با انتخاب یک طرح از بین طرح های پیشنهادی ما کار خود را آغاز نمایند. در طول ساعات کارگاه آموزشی نقاشی روی پارچه، هر هنرجو یک طرح انتخابی را به صورت کامل و از صفر تا صد روی پارچه یا یک لباس پیاده سازی خواهد کرد و تمامی نکات مرتبط با نحوه ی رنگ گذاری و تکنیک های رایج ( دورگیری، ترکیب رنگ، سایه زدن، اتو کشی و …. ) در این زمینه را یاد خواهد گرفت. ما در گالری هنری بهار ملک زاده همواره این نکته را مد نظر قرار می دهیم که برای برگزاری ورک شاپ نقاشی پارچه باید مواردی مانند( برنامه ریزی دقیق، ملزومات موضوعی workshop، جزئیات، سبک یادگیری، زمان و متریال لازم) مورد توجه قرار گیرند و برآورد شوند.
مهم ترین ملزومات ورکشاپ های تخصصی چیست؟
این که مدرس و شخص آموزش دهنده از تجربه و توانایی کافی برای برگزاری ورک شاپ نقاشی پارچه برخوردار باشد، بسیار حائز اهمیت است. به یاد داشته باشید که حضور اساتید صاحب نظر و حرفه ای در این رشته از مهمترین ملزومات برگزاری کارگاه های آموزشی حرفه ای می باشد و بدین صورت می توان این کار بسیار پر مسئولیت؛ یعنی پروسه ی انتقال دانش و مهارت را به بهترین شکل به انجام رساند و مطابق با یک برنامه ریزی منظم و با همکاری بهترین اساتید کارگاه آموزشی یا ورک شاپ نقاشی پارچه را به نحوی اثر بخش و مفید و آن طور که شایسته ی هنرجویان باشد، ارائه داد. دقت داشته باشید که استاد نقاشی حرفه ای کسی است که نه تنها آثار و نمونه کارهایش بلکه اخلاق و منش وی به هنرجو انگیزه بدهد و وی را تحت تاثیر خود قرار دهد. داشتن صبر و حوصله ی کافی هم از سوی شخص مدرس و هم از سوی فرد شرکت کننده در ورک شاپ نقاشی پارچه موجب می شود که تکنیک های نقاشی به بهترین شکل و به نحوی شفاف و قابل فهم و قابل تکرار و اجرا، ارائه شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 1 =