فهرست بستن

نقاشی پارچه

نقاشی پارچه
نقاشی، یکی از گرایش های پر طرفدار هنری است که به هیچ وجه از تعداد علاقمندان به آن کاسته نشده بلکه با گذشت زمان و با به تصویر کشیدن زیبایی ها توسط این هنر، افراد زیادی جذب آن شده اند و روز به روز به شمار علاقمندان یادگیری آن، افزوده می شود. نقاشی پارچه نیز به عنوان یکی از گرایش های اصلی آن به ویژه در سال های اخیر با استقبال فراوانی مواجه شده است. به عنوان کسی که سال هاست در این زمینه فعالیت جدی و حرفه ای دارم، می توانم ساعت ها در خصوص جذابیت ها و کاربرد های این هنر صحبت کنم و از این رو همیشه سعی دارم که در کلاس های آموزشی خود در این خصوص با هنرجو ها گفتگو نموده و ضمن اطلاع از احساس و نظر آن ها نسبت به هنر نقاشی روی پارچه، مطالب آموزشی لازم را ارائه دهم. به طور کل توانایی نقاشی و پیاده سازی و اجرای طرح ها و نقوش زیبا و چشم نواز می تواند هر انسانی را به وجد آورد و ذوق او را دوچندان کند. در واقع با داشتن چنین مهارتی و به کارگرفتن آن، با صرف زمان و به مرور میزان دقت در شناسایی طرح ها و رنگ های مختلف و اجرای عینی آن ها افزایش می یابد؛ به همین دلیل است که پس از سپری شدن مدت کافی که در زمینه ی نقاشی پارچه فعال باشید، قادر خواهید بود که هر طرح و نقشی را با تمامی جزییات بر روی پارچه ها و متریال های مختلف پیاده سازی نمایید.
مهم ترین دلایل استقبال از هنر نقاشی پارچه چیست؟
امکان نمایش دادن زیبایی های بصری و همچنین پرداختن به فعالیت هنری دلچسب می توانند از جمله دلایلی باشند که هر فردی را نسبت به یادگیری این هنر ترغیب نماید اما در سال های اخیر موردی که بسیار مورد توجه قرار گرفته است، امکان طراحی پارچه های دلخواه از طریق یادگیری این هنر می باشد. شما می توانید با به کارگیری تکنیک های مختلف و ضمن رعایت اصول نقاشی روی پارچه، اقدام به پارچه سازی نمایید و چه چیزی از این بهتر که بتوانید آن چه را که در ذهن شما می گذرد و برگرفته از سلیقه و احساساتتان است، بر روی یک پارچه اجرا نمایید. همچنین در سال های اخیر و با افزایش اهمیت دادن مردم به عدم مصرف گرایی، مسئله ی باز طراحی در حوزه ی پوشاک بسیار مورد توجه قرار گرفته است. نقاشی پارچه هنر و تکنیکی است که از طریق آن می توانید لباس های قدیمی خود را به زیباترین شکل ممکن باز طراحی نمایید و همچنین با خلق تصاویر و طرح و نقش های جدید، تا مدت بیشتری از آن ها استفاده نمایید. البته این کار صرفا به البسه و پوشاک محدود نمی شود، بلکه پس از یادگیری تکنیک های کاربردی نقاشی روی پارچه می توانید رومیزی، روبالشی، کوسن، پرده، رانر، کیف و …. را به سبک و سلیقه ی خود و با رنگ های دلخواهتان نقاشی و تولید نمایید.
نحوه ی انجام نقاشی روی پارچه چگونه است؟
این کار توسط تکنیک های مخصوص و با استفاده از متریال و رنگ های به خصوصی انجام می شود و طبیعتا هر چه شما استعداد بیشتری در زمینه ی نقاشی و ترسیم اشکال و طرح های مختلف داشته باشید، خیلی بیشتر و سریع تر پیشرفت خواهید کرد اما جالب است بدانید که حتی افرادی که هیچ گونه تجربه یا استعداد چشمگیری در این زمینه نداشته اند، باز هم قادر به یادگیری نقاشی پارچه هستند؛ چرا که ما با به کارگیری روش های خاص و آموزش حرفه ای و صرف زمان و حوصله ی کافی، مشوق و راهنمای آن ها در این خصوص خواهیم بود؛ پس شما نیز می توانید طرح های محبوبتان را بر روی لباس مورد علاقه ی خود اجرا نمایید. به یاد داشته باشید که نقاش واقعی کسی است که احساس، تخیل، استعداد و دانش خود را با اعتماد به نفس کافی می آمیزد و نسبت به یادگیری آن چه که می خواهد و دوست دارد، مصمم است.
در صورتی که هدف یادگیری نقاشی پارچه را در ذهن می پرورانید، جای شما در گالری نقاشی بهار ملک زاده خالیست. برای شرکت در کلاس های آموزشی فقط کافی است از طریق شماره های درج شده در این وب سایت با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 4 =