فهرست بستن

نقاشی روی پارچه، هنر بازمانده از تاریخ

نقاشی یک ابزار قدرتمند برای آفرینش زیبایی در اشکال گوناگون است. این هنر در نقاط مختلف جهان بیانگر فرهنگ، تاریخ و احساسات مشترک بوده و هست. کسانی که علاقه مند به چنین هنری هستند، ذاتا انسان هایی قوی، جسور، متفکر و خوش ایده می باشند و نقش آفرینی و توانایی به تصویر کشیدن ذهنیات و احساسات مطلبوشان، آن ها را به وجد می آورد. بسیار شنیده ایم که ” هنر نزد ایرانیان است و بس” و با یک بررسی اجمالی نیز می توان فهمید که در کشور ما، نقاشی برای نسل قدیم و همچنین برای نسل امروز بسیار هیجان انگیز و خواستنی به حساب می آید، چه بسا افراد زیادی هم به عنوان هنرجو در این زمینه در حال یادگیری و آموزش و یا انجام فعالیت های جدی و کاری هستند. نقاشی پارچه نیز روشی برای جان بخشیدن و روح دادن به بافت پارچه است و زمانی که در قالب یک لباس بر تن آدمی می نشیند، شکوه و زیبایی اش دو چندان می شود. امکان ترکیب رنگ ها و نقش ها و نوآوری در طرح و تکنیک ها یکی از بزرگترین ویژگی های خاص این هنر است و به همین دلیل نقاشی پارچه به یکی از پر طرفدار ترین و پر کاربردترین گرایش های هنری تبدیل شده است.
آموزش نقاشی پارچه به کسانی که شیفته ی زیبایی، اصالت و نوگرایی هستند.
با گذشت زمان نه تنها این هنر دیرینه به فراموشی سپرده نشده است، بلکه با مطرح شدن تکنیک ها و روش های گوناگون برای رنگرزی و اجرای نقوش روی انواع پارچه، تعداد علاقمندان به یادگیری آن بسیار افزایش داشته است. این هنر با برخورداری از جاذبه های مخصوص به خود، انعطاف پذیری و تطبیق و کارایی بسیار در زندگی مدرن امروزی، توانسته است به یکی از ابزار های تکمیلی در حوزه ی زینت بخشی و طراحی پارچه و لباس تبدیل شود. از آن جایی که طبیعتا بخش زیادی از آن برای همگان آشکار نیست، نیاز است تا در یک بازه ی زمانی مشخص و طبق یک برنامه ریزی نسبت به آموزش نقاشی پارچه به علاقمندان اقدام شود و قطعا کسانی که در حوزه ی آموزش فعالیت می کنند، خود روزی تنها و تنها یک تماشاگر بودند که خواسته ی آن ها فراتر از تماشای زیبایی ها بوده است و به آفرینش آثار هنری می اندیشیده اند و چه خوب می شود اگر روزی هر یک از ما، به این باور برسیم که یک آفریدگار کوچکیم با رویا های بزرگ و توانمندی های بسیار.
آموزش انواع تکنیک های نقاشی روی پارچه در گالری هنری بهار ملک زاده
به گالری خصوصی من خوش آمدید.
خوشحالم که این هنر اصیل و ثروت ساز را برای یادگیری انتخاب کرده اید.
نقاشی پارچه از ویژگی هایی برخوردار است که قطعا با یادگیری آن خواهید توانست رویا های خودتان را عملی سازید. زینت بخشیدن به لباس های خود و دیگران، ایجاد تغییری در دکوراسیون محل زندگی، طراحی یک هدیه ی جذاب برای عزیزانتان، برداشتن گام هایی هر چند کوچک در خصوص باز طراحی و ریدیزاین پارچه های مختلف به منظور کاهش مصرف گرایی و غیره؛ شما با هر انگیزه و هدفی که تمایل به شرکت در کلاس های نقاشی روی پارچه داشته باشید، پذیرا و میزبانتان خواهیم بود.
نقاشی غریزه ای است که انسان با آن متولد شده است و توانایی یادگیری آن در درون هر کسی وجود دارد. با هر سطح استعداد که باشید می توانید در دوره های گالری ما شرکت نمایید، حتی اگر هیچ گونه آمادگی و پیش زمینه در این خصوص نداشته باشید. بسیاری از هنرجویان مجموعه ی ما با تکیه بر توانمندی های خود از صفر و از دوره ی آموزش مقدماتی نقاشی روی پارچه شروع کرده اند و پس از مدتی توانسته اند به بالاترین سطح توانایی در اجرای تکنیک ها برسند. برای اطلاع از شرایط و برنامه ی زمانی برگزاری کلاس های اموزش نقاشی روی پارچه در غرب و شرق تهران، می توانید از طریق شماره های موجود در وب سایت با گالری هنری بهار ملک زاده تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 4 =