فهرست بستن

بازار کار نقاشی پارچه و چاپ باتیک

بازار کار نقاشی پارچه و چاپ باتیک
کسانی که با هدف کسب مهارت برای ورود به یک شغل جدید، در دوره های آموزش نقاشی پارچه و چاپ باتیک ثبت نام می نمایند، معمولا برایشان بسیار اهمیت دارد که آیا بلافاصله پس از پایان یافتن دوره های می توانند مشغول به کار شوند یا خیر؟
این سوال از جمله متداول ترین پرسش هایی است که در گالری هنری بهار ملک زاده با آن روبرو می شویم و همیشه سعی داشته ایم در پاسخ به آن، به پروسه ی صبر و پشتکار و تمرین و تکرار اشاره داشته باشیم. توجه داشته باشید که در یک برآورد کلی نقاشی روی پارچه، هنری کم هزینه است که پیوندی دیرینه با طراحی پارچه و طراحی لباس دارد و از این رو بسیار مورد تقاضا می باشد. در واقع شما با اجرای این هنر به ارزش یک لباس یا یک پارچه خواهید افزود؛ بنابراین این کار از جمله هنر هایی است که بسیار مورد توجه افراد به ویژه خانم ها قرار می گیرد. توصیه ی ما به شما این است که قبل از فکر کردن در مورد بازار کار نقاشی پارچه و چاپ باتیک اول به میزان علاقه ی خود فکر کنید؛ چرا که علاقه مهم ترین پارامتری است که باعث می شود که شما مسیر لازم برای رسیدن به یک حرفه و شغل سودآور را بپیمایید. کسانی که صرفا برای کسب درامدی مختصر به منظور گذران زندگی خود در این رشته مشغول به کار می شوند، طبیعتا از آن میزان پیشرفت لازم برخوردار نخواهند شد؛ زیرا علاقه است که موجب ایده پردازی و ماندگاری در این حوزه ی کاری زمینه می گردد و حتی علاقه از استعداد نیز مهم تر است و موجب افزایش انگیزه نیز خواهد شد؛ پس اگر به هنر بی نظیر نقاشی پارچه و چاپ باتیک علاقه دارید، بدون اتلاف وقت با گالری هنری بهار ملک زاده تماس بگیرید و در دوره های آموزشی ما شرکت کنید.
برای کار در زمینه ی نقاشی پارچه و چاپ باتیک چه شرايطي لازم است؟

استعداد، علاقه، انگیزه، سلیقه، دقت، رنگ، قلم مو، پارچه، بودجه ی مالی و آموزش موثر.

فکر می کنیم مهم ترین چیز هایی را که برای شروع فعالیت در این خصوص ضروری می باشد، بیان کرده ایم و گزینه ی آخر یعنی آموزش از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در دوره های اموزشی که در گالری هنری ما برگزار می گردد به شما خواهیم گفت که برای اجرای هر طرح به چه نوعی از قلم مو، رنگ، ابزار و … نیاز دارید؛ بنابراین همانطور که می بینید شروع فعالیت در زمینه ی نقاشی پارچه و چاپ باتیک بسیار آسان است و چیزی که نیازمند تلاش بیشتری از سوی شماست، ماندگاری در این زمینه ی هنری است تا در نهایت به پیشرفت، کارآفرینی و سودآوری برسید.

مخاطبان و مشتریان بازار کار نقاشی پارچه و چاپ باتیک چه کسانی هستند؟
تمامی کسانی که با تبلیغات دست آفریده های شما مواجه شده باشند. بله، لازم است که پس از رسیدن به سطح قابل قبول و توانایی لازم به جهت فعالیت دربازار کار این رشته، برای خود تبلیغات نمایید. این کار می تواند به صورت روش های سنتی و همچنین از طریق روش های نوین ( شبکه های اجتماعی مجازی ) انجام شود. توجه داشته باشید که هر یک از دوستان، آشنایان، خانواده و هر یک از خریداران نقاشی های شما خود یک تبلیغ کننده برای کسب و کارتان خواهند بود؛ پس سعی کنید زیباترین نقاشی های خود را در معرض دید آنان قرار دهید و حتی در مناسبت ها به عزیزان خود هدیه دهید. قطعا دریافت کردن هدیه ای که اثری از نقاشی پارچه و چاپ باتیک بر آن دیده می شود، برای هر کسی هیجان انگیز است و با توجه به این که می توانید بر روی انواع پارچه در قالب لباس، روسری، کوسن، رومیزی، پرده، کراوات، کیف، کفش و …. نقاشی نمایید، این فرصت را از کسب و کارتان دریغ نکنید؛ چرا که شما برای پیشرفت کردن، باید خوب دیده شوید.

یادگیری نقاشی پارچه و چاپ باتیک، یک روش خود اشتغالی

برای کسانی که روحیه ی کارآفرینی دارند، کسانی که بازنشسته شده اند، جوانانی که می خواهند از هنر دست خود درآمدی داشته باشند و برای تمام خانم های خوش ذوق و خوش سلیقه ی خانه دار یادگیری نقاشی روی پارچه به عنوان یک معجزه در زندگی آن ها خواهد بود که مزایای آن را تنها زمانی خواهند فهمید که هنر دستشان بر تن دیگران نمایان شده است و اولین درآمد خود را از بازار کار نقاشی پارچه و چاپ باتیک به دست آورده اند. از مزایای این حرفه زود بازده‌ بودن آن است و این که یک نوع خوداشتغالی به‌حساب می‌آید و یک روش کمک به اقتصاد خانواده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =