فهرست بستن

انواع رنگ پارچه

انواع رنگ پارچه

نقاشی روی پارچه یکی از گرایش های بسیار زیبای هنری می باشد که خود از تکنیک های مختلفی تشکیل شده است. لذت کشیدن طرح و نقش های دلخواه با استفاده از رنگ های زیبا فقط زمانی قابل درک است که خودتان شخصا چنین تجربه ای را داشته باشید. شما می توانید هر طرحی که دوست دارید را بدون هیچ محدودیتی بر روی متریال پارچه پیاده سازی کنید. در مورد فواید یادگیری نقاشی روی پارچه و چگونگی شرکت در دوره های آموزشی گالری هنری بهار ملک زاده در این وب سایت به طور کامل برای شما مخاطبان عزیز توضیح داده ایم و اکنون در این مقاله ی آموزشی می خواهیم راجع به انواع رنگ پارچه اطلاعاتی را ارائه دهیم. به یاد داشته باشیم که آگاهی بیشتر فقط زمانی حاصل می گردد که شما تجربه ی عملی نقاشی بر روی پارچه را به دست آورید و از نزدیک با رنگ ها و ویژگی ها و تفاوت های آن ها آشنا شوید. توجه داشته باشید که در این مسیر تکنیک ها و روش های مختلفی وجود دارند که شما را در رسیدن به طرح دلخواهتان یاری خواهند کرد و وجود رنگ های مختلف برای رنگ آمیزی و پارچه نگاری، خود چالش دیگری است که شما به عنوان یک هنرجو با آن سر و کار خواهید داشت برای این که هر روز اطلاعات خود را نسبت به قبل در خصوص انواع رنگ پارچه تکمیل تر نمایید.
آیا رنگ اکریلیک برای نقاشی روی پارچه قابل استفاده است؟
هر هنرجویی لازم است که در مورد نکات مقدماتی و مواد لازم برای شروع آموزش نقاشی روی لباس اطلاعات لازم را کسب نماید و همانطور که گفتیم شناخت رنگ ها بسیار مهم است. انواع رنگ های اکریلیک از برند های ایرانی یا خارجی قابل استفاده در این هنر هستند اما باید با استفاده از مواد و مدیوم ها و چسب های مخصوصی برای این کار آماده سازی شوند. معمولا در گذشته با توجه به اینکه رنگ پارچه تولید و در سطح گسترده عرضه نشده بود، استفاده از اکریلیک متداول تر بود و هم اکنون نیز بسیاری از افراد تمایل دارند که به علت قیمت ارزان تر و صرفه ی اقتصادی از رنگ های اکرلیک استفاده نمایند. دقت داشته باشید که برای به کارگیری از آن ها باید به اندازه ی یک سوم رنگ، از چسب بایندر استفاده شود که در واقع عملیات رقیق سازی رنگ و تثبیت آن را انجام می دهد. لازم به ذکر است که اکریلیک با وجود قیمت مناسب تر و در دسترس بودن، رنگی است که سریع خشک شود و به همین دلیل نقاشی روی پارچه با آن کمی سخت می باشد.؛ به همین دلیل پیشنهاد گالری هنری بهار ملک زاده به شما عزیزان خرید رنگ پارچه از نوع ایرانی و خارجی می باشد.
مزایای رنگ پارچه نسبت به رنگ های اکرلیک معمولی چیست؟
رنگ های مخصوص پارچه نیاز به مکمل ندارند و آماده استفاده هستند. ساختار آن ها به گونه ای است که برای اجرا بر روی انواع مختلف پارچه مناسب می باشند. معمولا شرکت های سازنده در ساخت و تولید آن ها به گونه ای عمل کرده اند که مطابق با فرمول شیمیایی مخصوص، از میزان چسب مورد نیاز برای تثبیت بر تار و پود پارچه برخوردار باشند و همچنین در زمان پیاده سازی رنگ پارچه به وسیله ی قلم مو بر روی متریال مخصوص، استفاده از آن ها راحت باشد. در هر صورت شما از هر نوع رنگی که برای نقاشی روی پارچه استفاده نمایید؛ باید اصول این کار را رعایت کرده و به ابزار های دیگری نیز نظیر انواع سایز ها و مدل های سرگرد و سر تخت قلم مو، اسفنج یا تامپون، شابلون و …. نیاز دارید. رنگ پارچه در انواع اوپک، ترنسپرنت، ستاسیلک و … موجود می باشد و علت این تنوع آن است که پارچه و رنگ هر دو باید با یکدیگر سازگار باشند . دقت داشته باشید که اگر از نوع اکریلیک استفاده می کنید، لازم است بدانید که بهترین پارچه برای رنگ های آکرولیک پارچه های پنبه ای، پلی استر و جین هستند هرچند که بر روی تمامی این ها می توان با خیال راحت از انواع رنگ پارچه نیز استفاده نمود. از مزایای رنگ های پارچه می توان به شفافیت، درخشندگی کافی، غلظت مناسب، پوشانندگی مناسب، ماندگاری زیاد آن در اثر شستشو و گذشت زمان …. اشاره نمود.
خرید رنگ پارچه
گالری هنری بهار ملک زاده تصمیم گرفته است رنگ ها و محصولات خود را در اختیار شما هنرجویان عزیز قرار دهد و به این طریق به شما کمک نماید که در بدو کار و شروع آموزش ها برای پیدا کردن وسایل و ابزار های لازم، سر در گم نشوید. اگر تهران هستید می توانید به صورت حضوری در محل گالری از ما خرید نمایید و اگر در سایر شهر ها حضور دارید، امکان ارسال مقدور می باشد.
خرید رنگ پارچه Pebeo
این رنگ فرانسوی بسیار با کیفیت، مناسب برای رنگ آمیزی و نقاشی روی انواع پارچه می باشد و هر یک دارای حجم 45 میل در بطری های پلاستیکی قابل عرضه است. دقت داشته باشید که رنگ ها پایه آب هستند و در صورت لزوم می توان آن ها را با آب رقیق کرد. قدرت پوشانندگی زیاد از ویژگی های بارز رنگ پارچه پ ب او می باشد.
خرید رنگ پارچه LB
رنگ های مارک ال بی بر روی پارچه های تیره و روشن و انواع (پنبه، نخ، کتان و پلی استر) قابل استفاده می باشند و از کیفیت بالایی برخوردار هستند. معمولا بعد از 24 ساعت به طور کامل خشک می شوند و گالری هنری بهار ملک زاده در سال های متمادی فعالیت خود در زمینه ی نقاشی روی لباس از کیفیت این رنگ ها بسیار راضی است و رنگ پارچه ال بی را به هنرجویان خود پیشنهاد می دهد.