فهرست بستن

آموزش نقاشی پارچه

اموزش نقاشی پارچه
در دنیای امروز هر روز شاهد تغییر، نوآوری و پیشرفت در زمینه های مختلف هستیم و با اندکی دقت متوجه خواهیم شد که هنر های دستی و نقاشی نیز از این قاعده پیروی نموده اند. اگر مقداری بررسی و مطالعه نمایید و یا حتی در اینترنت جستجو کنید، متوجه خواهید شد که از گذشته تاکنون هنر هایی که توسط دست و قلم مو اجرا می شوند، تا چه حد تغییرات داشته اند. در خصوص نقاشی پارچه نیز چنین اتفاقی افتاده است و به موازات این که با گذشت زمان پارچه های گوناگون از جنس های مختلف و با ضخامت و لطافت متفاوت به وجود آمده اند؛ رنگ ها و متریال های مختلفی نیز برای رنگرزی و اجرای نقوش بر روی آن ها در دسترس علاقمندان و فعالان در این رشته ی هنری قرار گرفته است. حال با وجود این که در عصر حاضر بهترین و با کیفیت ترین ابزار ها، رنگ ها و پارچه ها را در اختیار داریم، اموزش نقاشی پارچه کمترین کاری است که می توانیم انجام دهیم و از این طریق، آنچه که آموخته ایم و سال ها با آن انس گرفته ایم را در اختیار علاقمندان و هنرجویان قرار دهیم. ما در گالری هنری بهار ملک زاده منتظر شما هستیم.
اموزش نقاشی روی پارچه در دوره های کوتاه مدت
همان گونه که میزان استعداد و توانایی افراد مختلف بسیار متفاوت می باشد، میزان حوصله ی آن ها نیز با یکدیگر فرق دارد؛ از این رو بسیاری از آموزشگاه های هنری با توجه به این نکته سعی می نمایند که دوره های کوتاه مدت را به هنرجویان ارائه دهند. شرکت در این دوره ها به این معنا نیست که شما در یک بازه ی زمانی کم، تحولات چشمگیری خواهید داشت؛ چرا که حرفه ای شدن در حوزه ی نقاشی روی پارچه نیازمند تمرینات بسیار و ماه ها و حتی سال ها تمرین و اجرای نقوش مختلف است اما می توان گفت که در بازه های زمانی کوتاه و مفید آن چه که در ابتدا نیاز می باشد را در طی دوره های کوتاه مدت اموزش نقاشی پارچه به شما عزیزان خواهیم آموخت و نهایت سعی خود را خواهیم کرد تا شما تکنیک ها را درست و اصولی بیاموزید. این دوره ها به لحاظ مدت زمان برگزاری به گونه ای تنظیم شده اند که هر کسی با هر سطح تمرکز و میزان حوصله بتواند در آن ها شرکت نموده و تا انتهای جلسات با ما همراه باشد.
اموزش نقاشی روی پارچه های گوناگون
یکی از ویژگی های این دوره ها، این است که در طی جلسات متعدد سعی خواهیم کرد تکنیک های مورد نظر را تا جایی که امکان دارد، بر روی پارچه های مختلف اجرا نماییم. دقت داشته باشید که یادگیری این هنر تنها به این معنی نیست که بتوانید هر طرح و شکلی را بر روی پارچه و با استفاده از رنگ‌های مخصوص پیاده سازی نمایید؛ بلکه شما باید شناخت زیادی نسبت به انواع متریال ها و جنس های مختلف پارچه به دست آورید که این یکی از لازمه های فعالیت به عنوان یک هنرمند و نقاش حرفه ای می باشد.
اموزش نقاشی پارچه و اجرای طرح ها و نقوش متنوع
انسان از دیرباز از پوشاک استفاده می کرده است و از زمانی که الیاف و بعد از آن پارچه به وجود آمد، همواره سعی در ایجاد طرح ها و نقش های گوناگون بر روی لباس های خود داشته است تا آن ها را از سادگی درآورد و علاوه بر آن پیام یا محتوایی را به بیننده برساند و یا حسی را در درون خویش و دیگران به وجود آورد. بدون شک همانطور که رنگ های مختلف ایجاد کننده ی احساسات گوناگون و انتقال دهنده ی مفاهیم متفاوت هستند، طرح ها و نقش ها نیز بی دلیل پدید نمی آیند و قطعا مفهومی را در ذهن بیننده ایجاد می نماید. توجه به این مطلب در خصوص طراحی پارچه بسیار اهمیت می یابد و حال در دوره های اموزش نقاشی پارچه که در گالری هنری بهار ملک زاده برگزار می شود نیز، سعی می کنیم که طرح های مختلفی را با تکنیک های موجود پیاده سازی نماییم تا هنرجو با نحوه ی اجرای هر نقش آشنایی کافی داشته باشد؛ برای مثال برای کشیدن و رنگ آمیزی بدن پرندگان و حیوانات، نشان دادن لطافت موهای یک انسان طبیعتا به تمرین بیشتری نیاز است اما در ابتدا لازم است که نسبت به انتخاب بهترین نوع و اندازه ی قلم موی مورد استفاده، میزان رقیق یا غلیظ بودن رنگ ها و چگونگی ایجاد بعد و عمق در نقاشی روی پارچه، آموزش های لازم به علاقمندان ارائه گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =