فهرست بستن

آموزش نقاشی روی چرم

آموزش نقاشی روی چرم
چرم از جمله محصولاتی است که به خودی خود بسیار زیباست و البته زیبایی خود را مدیون زیبایی صاحب آن است؛ یعنی حیوانی که پوستی به آن قشنگی داشته و در یک نگاه عمیق تر، این زیبایی نشانه ای است از خالقی که آن را به وجود آورده است. یکی از رسالت های هنر، حفظ و گسترش دادن زیبایی هاست و زمانی که بر روی چرم نقاشی می کشیم، هدف افزایش میزان چشم نوازی آن است؛ هر چند که پیشنهاد می کنیم این نقاشی ارزنده را بر روی چرم های مصنوعی انجام دهید تا علاوه بر کاهش دادن هزینه های خرید، نقش مهمی هم در کاهش دادن میزان تقاضا، کاهش تولید چرم و در نهایت حمایت از حقوق حیوانات داشته باشیم. آموزش نقاشی روی چرم یکی از رشته های هنری ای است که در گالری هنری بهار ملک زاده واقع در شرق تهران، آموزش داده می شود و تاکنون هنرجویان زیادی آن را آموخته اند و مطمئنا افراد دیگری نیز خواهان یادگیری آن هستند.
نقاشی روی چرم چه کاربرد هایی دارد؟
طبیعتا یکی از مهم ترین دلایل اجرای این کار، زیبا سازی و تکمیل آثار هنری است؛ برای مثال یک کیف یا لباس یا کفش که از چرم درجه یک و ارزنده ای ساخته شده است پس از این که به نقاشی حرفه ای و هنرمندانه ای مزین می شود، به یک اثر فاخر تبدیل خواهد شد که علاوه بر داشتن ارزش هنری، از جنبه ی مادی نیز مورد توجه قرار می گیرد. از دیگر کاربرد های نقاشی روی چرم این است که به سادگی می توانید در فرایند باز طراحی وسایل نقش اصلی داشته باشید و از طریق این هنر کاربردی به راحتی وسایل چرمی قدیمی و ساده را به نمونه هایی جدید، مجلسی و شیک تبدیل نمایید. در بسیاری از خانه ها حتما یک کیف، مانتو یا کاپشن چرمی قدیمی پیدا می شود که به راحتی می توان با صرف اندکی ذوق و سلیقه، آن را به یک اثر زیبا تر تبدیل کرد. همچنین شما پس از آموزش نقاشی روی چرم در گالری هنری بهار ملک زاده می توانید به عنوان یک هنرمند مشغول به کار شوید و سفارش بگیرید و یا این که این مهارت را به علاقمندان نیز آموزش دهید و در اشاعه و استمرار این هنر نقش مهمی داشته باشید.
برای کشیدن نقاشی روی چرم از چه رنگ هایی استفاده می شود؟
متداول ترین رنگی که بدین منظور مورد استفاده قرار می گیرد، رنگ های اکریلیک هستند که تا قبل از خشک شدن بر روی چرم قابلیت حل شدن و رقیق شدن با آب را دارند اما پس از این که مثلا بر روی یک کیف چرمی قرار می گیرند، خشک شده و از ماندگاری خوبی برخوردارند. این رنگ ها در دسترس همگان قرار دارند و در برند های مختلف ایرانی و خارجی با قیمت های نسبتا مناسب قابل خریداری هستند. البته می توان از رنگ های پودری که حلال آن الکل هست نیز استفاده نمود.احتمالا پس از اندکی بررسی و جستجو کردن دراینترنت با نمونه های زیادی از نقاشی های اجرا شده روی چرم نظیر گل و مرغ، مینیاتور، نقوش اسلیمی و سبک های قدیمی مواجه خواهید شد که هر یک از زیبایی خاص خود برخوردار هستند اما در دوره ی آموزش نقاشی روی چرم شما هیچ گونه محدودیتی در انتخاب طرح ندارید و با توجه به اینکه می خواهید روی لباس، یا کیف، یا کفش کار کنید می توانید طرحی را که با آن وسیله تناسب دارد و همچنین مورد پسند خودتان می باشد، انتخاب نمایید.
آیا برای شرکت در کلاس های آموزش نقاشی روی چرم نیاز به پیش زمینه ی نقاشی است؟
یکی از مهم ترین مواردی که ممکن است باعث شود افراد مختلف اعتماد به نفس لازم برای شروع یک کار یا یادگیری یک مهارت جدید را نداشته باشند، این است که فکر می کنند باید حتما از قبل در مورد آن آگاهی داشته و نمونه هایی را انجام داده باشند. با اطمینان به شما می گوییم که داشتن پیش زمینه ی نقاشی، دلیل محکمی برای موفق و حرفه ای شدن در رشته ی نقاشی روی چرم نمی باشد و هنرجویان زیادی داشته ایم که بدون تجربه ی قبلی در کلاس های گالری هنری بهار ملک زاده شرکت کرده اند اما در نهایت یکی از بهترین و هنرمند ترین هنرجویان مجموعه ی ما بوده اند. ما تکنیک های اصلی را به گونه ای به هنرجویان خواهیم آموخت که هر کس با هر سطح توان و استعداد بتواند با تمرین و تکرار مستمر به ایده آل خویش دست یابد؛ بنابراین اولین و اصلی ترین گام شما در مسیر حرفه ای شدن این است که هر چه سریع تر آغاز کنید. یکی از روش های آغاز مسیر برای شما این است که برای ثبت نام در کلاس آموزش نقاشی روی چرم از طریق شماره های موجود در این سایت با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =