فهرست بستن

آموزش نقاشی روی لباس

آموزش نقاشی روی لباس
نقاشی روی لباس یکی از زیباترین و آرامش بخش ترین هنر هاست که به صورت مستقیم می تواند در صنعت پوشاک و دکوراسیون مورد استفاده قرار گیرد. وظیفه ی اصلی یک نقاش فعال در این حوزه ی هنری این است که با در نظر گرفتن نکات مرتبط با پارچه نگاری و اصول نقاشی بتواند با ایجاد نقش های زیبا بر تار و پود پارچه های مختلف آثار هنری کاربردی و جدیدی را خلق نماید. شناخت هر چه بیشتر از رنگ ها، ترکیبات رنگی و ساختار آن ها و اشنایی کافی با انواع جنس پارچه و میزان رنگ پذیری آن ها باعث می شود که هر فرد علاقمند به این هنر نقاشی روی لباس بتواند نمونه کار های بسیار با کیفیت و خلاقانه ای تولید کند که حتی برای فروش و عرضه به مخاطبان نیز گزینه ی مناسبی باشند. طراحی بر روی پارچه های گوناگون به طور مستقیم با فشن و دنیای مد لباس سر و کار دارد و نتایج حاصل از آن در زندگی روزمره ی ما به چشم می خورد اما نقاشی روی لباس که تماما با دست انجام می شود، می تواند حاصل ذوق هنری فرد نقاش باشد و توسط بیننده یا استفاده کننده بسیار مورد توجه قرار گیرد و این خاصیت یک کار هنری است. از طریق طراحی پارچه می توان حتی برند سازی کرد؛ یعنی شما پس از آموزش نقاشی روی لباس می توانید به سرعت وارد بازار کار شوید و برند خودتان را داشته باشید؛ چرا که این هنر یک ابزار حرفه ای برای الهام بخشی، برند سازی و ایجاد سبک و استایل های نوین می باشد و نه تنها که یک هنر خلاقانه بلکه به عنوان شکلی از کسب و کاری اقتصادی محسوب می‌شود.
فواید شرکت در کلاس های آموزش نقاشی روی لباس
امکان اشتغال: گالری هنری بهار ملک زاده بار ها و بار ها تاکید داشته است که با فراگیری این هنر می توانید برای خود کارآفرینی کنید و طیف بسیار وسیع مشتریان و متقاضیان این هنر را به سمت خود بکشانید. شما می توانید پس از کسب آموزش های لازم و مهارت های کافی در حوزه ی آموزش نقاشی روی لباس یا فروش آثار هنری مشغول به کار شوید.
یادگیری یک هنر زیبا : چه چیزی از این بهتر که به یک هنر بسیار کاربردی مسلط باشید و بتوانید در اوقات فراغت خود به عنوان سرگرمی به آن بپردازید؟ شما پس از این که شیوه های هنری لازم را یاد گرفتید، می توانید بر اساس سلیقه ی خود نمونه های زیبایی از نقاشی روی پارچه را تولید کنید و در زندگی روزمره ی خود به کار ببرید.
داشتن ایده ای عالی برای هدیه دادن: با شرکت در کلاس های آموزش نقاشی روی لباس و یاد گرفتن آن یک ایده ی همیشگی برای هدیه دادن به عزیزان خود خواهید داشت و می توانید هنر دست خویش را به آن ها ارزانی کنید.
باز طراحی لباس های قدیمی : یادگیری نقاشی روی پارچه کمک می کند خیلی راحت طرح و نقشی را که دوست دارید، روی پارچه های ساده اجرا کنید و همچنین اگر لباسی دارید که دلتان را زده با استفاده از این هنر آن را تغییر بدهید و یک کار جدید و دوست داشتنی باز طراحی نمایید.
کاربرد های نقاشی روی لباس
پارچه نگاری: نقاشی روی انواع پارچه شامل اجرای طرح های دلخواه روی مانتو، پیراهن های زنانه و مردانه، شال، کفش، رومیزی، پرده، رانر، کوسن، کراوات، دامن و سایر پوشاک می شود.
تزیینات جانبی لباس ها : با استفاده از طرح های حاشیه ای بته جقه ای، اسلیمی، مدرن و … می توان به سر آستین ها و دور یقه ها جلوه های زیبایی بخشید.
چاپ دستی: با یادگیری تکنیک های چاپ ترافارد، استنسیل، باندانا، باتیک و … می توان روی انواع پارچه با کاربری های گوناگون طرح های تکرار شونده ای را به وجود آورد.

آموزش نقاشی روی لباس در شرق تهران
در صورتی که ساکن استان تهران و توابع هستید، برای شرکت در دوره های مخصوص پارچه نگاری می توانید به گالری بهار ملک زاده واقع در خیابان فرجام ( نارمک ) مراجعه نمایید. معمولا وقتی صحبت از نقاشی روی پارچه می شود، شاید با خود فکر کنید این کار بسیار سخت می باشد و نیازمند این است که شما یک نقاش حرفه ایی باشید تا بتوانید طرح های زیبایی را بر روی انواع پارچه و پوشاک به وجود آورید اما این گونه نیست و شما بدون داشتن هیچ گونه تجربه و زمینه ای هم می توانید نقاشی روی لباس را یاد بگیرید و در خصوص کشیدن طرح های چشم نواز مهارت های کافی را به دست آورید.