فهرست بستن

آموزش مقدماتی و حرفه ای نقاشی روی پارچه

آموزش مقدماتی و حرفه ای نقاشی روی پارچه

ما در گالری هنری بهار ملک زاده و در طی سالیان فعالیت خود در این حوزه ی هنری، با افراد زیادی برخورد کرده ایم که در ابتدای آموزش و پیگیری روند یادگیری از اعتماد به نفس کمی برخوردار بوده اند و چون نسبت به این هنر ارزنده شناخت کافی نداشته اند، خود را در یک جهان جدید غریب احساس می کردند و هرگز چنین تصوری نداشتند که بتوانند در این زمینه موفق شوند. از این رو آموزش مقدماتی نقاشی روی پارچه را برای چنین افرادی تدارک دیده ایم که هیچ گونه زمینه ی قبلی نسبت به هنر نقاشی و رنگ شناسی و طراحی پارچه ندارند و کاملا با مفاهیم جدید و تازه ای رو به رو خواهند شد. طبیعتا اطلاعات و آموزشی که به این دوستان ارائه می شود، بسیار ابتدایی تر از مفاهیمی است که در دوره ی پیشرفته مطرح خواهد شد؛ چرا که برای آموزش یک حرفه به کسی که هیچ گونه آشنایی با آن ندارد، لازم است که آهته و پیوسته عمل کرد. برعکس در دوره های مرتبط با آموزش حرفه ای نقاشی پارچه سعی خواهیم داشت تا علاوه بر ارائه ی مروری بر مطالب دوره ی مقدماتی به ارائه ی ریزه کاری ها و کار کردن بر روی طرح های سخت و پیچیده تر بپردازیم و همچنین از پارچه هایی استفاده نماییم که فرد نقاش باید نحوه ی به کارگیری و برخورد با آن ها به خوبی بلد باشد.
آموزش مقدماتی نقاشی روی پارچه شامل چه مواردی است؟
در این خصوص هر آموزشگاهی سرفصل ها و سیلابس های مخصوص به خود را دارد اما در نهایت تمامی تکنیک ها مشترک است. در دوره ی مقدماتی سعی خواهیم داشت که قبل از هر چیز موضوع رنگ شناسی را مد نظر قرار دهیم؛ چرا که یک هنرجو باید بتواند رنگ های مختلف را به لحاظ تنالیته، سردی و گرمی، خنثی، اصلی و یا مکمل بودن بشناسد تا در هنگام رنگ سازی و ترکیب آن ها با یکدیگر بهترین نتیجه را به دست آورد؛ پس در دوره ی آموزش مقدماتی نقاشی روی پارچه در قالب یک جلسه ی تئوری و توضیحی به رنگ شناسی خواهیم پرداخت.
اولین نمونه کار هنرجو در دوره ی آموزش مقدماتی نقاشی روی پارچه
هنرجو می تواند از میان طرح های ساده ای که مدرس به وی پیشنهاد می دهد، یک طرح را انتخاب نماید تا به عنوان اولین نمونه بر روی آن کار نماید و طبیعتا در اولین کار، به توضیح نحوه ی رنگ گذاری، چگونگی انتخاب قلم موی مناسب، چگونگی شستشو و پاک کردن قلم مو، تشخیص میزان آب لازم برای رقیق کردن رنگ ها، نحوه ی دورگیری و … خواهیم پرداخت. یکی دیگر از مهم ترین مواردی که در دوره ی آموزش مقدماتی نقاشی روی پارچه بیان می شود به شناخت انواع مدیوم ها، چسب ها و سایر متریال های قابل استفاده برای این نوع نقاشی مربوط می گردد. در ادامه ی دوره نیز تکنیک های خشک، آبرنگی، پفکی، کار بر روی پارچه تیره، پارچه حریر و … آموزش داده خواهد شد.
کلاس های آموزش حرفه ای نقاشی پارچه در تهران
پس از سپری شدن دوره ی مقدماتی، هنرجو بر حسب تمایل خود به دوره ی پیشرفته وارد می شود. این کلاس ها شامل بخش های مختلفی است که هر یک بر اساس زمان و با در نظر گرفتن شهریه ای متفاوتی برگزار خواهند شد و بر حسب میزان پیچیدگی مطالب می توانند از تعداد جلسات مختلفی نیز برخوردار باشند. آموزش های مرتبط با سوژه پردازی ( پرنده و سایر حیوانات، منظره و …. )، چهره ( تکنیک خشک و آبرنگی )، کارگاه چاپ ( لینو، باندانا، فوم، مونو پرینت )، نقاشی روی جین، نقاشی روی چرم، نقاشی جواهرات، نقاشی باتیک و چاپ باتیک از جمله مواردی هستند که بر اساس علاقه و توانمندی هنرجو در کلاس های آموزش حرفه ای نقاشی پارچه و در گالری هنری بهار ملک زاده واقع در شرق تهران به علاقمندان آموزش داده خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × دو =